Strona główna » Wycena nieruchomości
Opinie o Podyplomowych Studiach Wycena Nieruchomości na UG

"Podejmując decyzję o przekwalifikowaniu się, wybrałem zawód najbardziej renomowany wśród zawodów "nieruchomościowych", czyli rzeczoznawstwo majątkowe. Dokonując wyboru uczelni na odbycie studiów podyplomowych z wyceny nieruchomości, nie miałem najmniejszych wątpliwości. Swój wybór argumentowałem wieloletnią tradycją Uniwersytety Gdańskiego oraz wyśmienitą opinią w środowisku studentów i absolwentów. Dziś mogę powiedzieć, że renoma uczelni znakomicie odzwierciedla poziom nauczania. Zajęcia na studiach podyplomowych odbywały się na zasadzie korelacji teorii z praktyką. Moim zdaniem, jest to najbardziej efektywny sposób nauki. Poza teorią poznawaliśmy wiele przykładów "z życia wziętych", co pozwalało nam ukształtować własny obraz zawodu rzeczoznawcy majątkowego. 

Wśród kadry dydaktycznej są renomowani rzeczoznawcy majątkowi, pośrednicy, zarządcy nieruchomości, ekonomiści, architekci oraz radcowie prawni. Wiedza przekazana przez tak wyspecjalizowany zespół, pozwoliła mi przejść przez 6-cio miesięczne praktyki oraz zdanie egzaminu państwowego za pierwszym podejściem.

Dla każdego kto zamierza zostać rzeczoznawcą majątkowym, jest tylko jedna i właściwa droga - Studia Podyplomowe Wycena Nieruchomości na Uniwersytecie Gdańskim". Tomasz Rzóska, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień: 7159. 

"Jestem absolwentką Politechniki Gdańskiej i kiedy zdecydowałam się na studia podyplomowe o specjalności „Wycena Nieruchomości” mogłoby się wydawać naturalnym krokiem, aby kontynuować swoją edukację na pierwotnie wybranej uczelni. Zdecydowałam się jednak na studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania. Podjęcie decyzji poprzedziłam „własnym wywiadem” wśród znanych mi osób kończących ten kierunek na różnych uczelniach. Studia na Uniwersytecie prowadzone były przez profesjonalną kadrę, wiedza przekazywana była w sposób interesujący, zwracano uwagę na kluczowe aspekty pracy rzeczoznawcy majątkowego oraz uczulano zarówno na klasyczne, jak i nieoczywiste błędy, jakie można popełnić pracując już na własny rachunek. Jestem zadowolona, że mój wybór padł na tę właśnie uczelnię. Wiedza na niej zdobyta plus praktyki oraz rzetelne przygotowanie do egzaminu państwowego sprawiły, że zdałam go już za pierwszym podejściem, czego Wam również życzę". Małgorzata Bohucka, rzeczoznwca majatkowy nr uprawnień: 6956.

"Studia podyplomowe prowadzone przez Uniwersytet Gdański na kierunku Wycena Nieruchomości stanowią bardzo dobrą podstawę do rozpoczęcia pracy z rynkiem nieruchomości. Program studiów jest bardzo starannie przygotowany i rozłożony w czasie. Krok po kroku pomaga zrozumieć poszczególne zagadnienia. Zajęcia w odróżnieniu od innych uczelni, z którymi się zetknąłem, prowadzone są w głównej mierze przez praktyków i ukierunkowane są nie tylko na zagadnienia czysto teoretyczne, lecz na problemy praktyczne spotykane na co dzień w pracy rzeczoznawcy. Prowadzący są rzetelnie przygotowani i chętni do pomocy przy wyjaśnieniu wątpliwości. Mogę szczerze polecić te studia osobom zainteresowanym pracą związaną z rynkiem nieruchomości.
Praktykę zawodową odbywałem pod patronatem Pani Mirosławy Czaplińskiej, która między innymi jest wykładowcą na studiach podyplomowych. Ogromna wiedza a także mnóstwo życzliwości i cierpliwości w bardzo dużym stopniu, przyczyniła się do pozytywnego rezultatu na egzaminie państwowym".
Mieszko Bartz, rzeczoznwca majatkowy nr uprawnień: 6875.


"Z perspektywy ukończonych praktyk zawodowych oraz zdanego egzaminu na rzeczoznawcę majątkowego uważam, że decyzja o wyborze studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim była jak najbardziej słuszna i z pewnością mogę je polecić każdemu, kto znajduje się na początku drogi do zdobycia uprawnień zawodowych. Dzięki wykładom i ćwiczeniom z doświadczoną kadrą poznałam podstawy pracy rzeczoznawcy majątkowego oraz nabyłam wiedzę, która później okazała się bardzo pomocna. Co dla mnie było najważniejsze, to fakt, że wykłady i ćwiczenia prowadzone były bardzo przejrzyście. Na każdych zajęciach udostępniano nam materiały dydaktyczne przydatne w trakcie późniejszej nauki. Zajęcia prowadzone były przez praktyków, którzy wielokrotnie zwracali nam uwagę na liczne zagadnienia, na których należy się skupić w trakcie przygotowań do egzaminu, co w swoim czasie przyniosło oczekiwane efekty. Gdybym ponownie miała stanąć przed wyborem studiów podyplomowych moja decyzja z pewnością była by taka sama".
Joanna Dęga, rzeczoznwca majatkowy nr uprawnień: 6716.

"Mimo, że nie mam porównania z innymi uczelniami, uważam że zarówno studia na kierunku inwestycje i nieruchomości oraz studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości bardzo dobrze przygotowują do egzaminu na rzeczoznawcę majątkowego. To co szczególnie zapadło mi w pamięć to liczne grono praktyków przekazujących w ciekawy sposób informacje, których nie znajdziemy w publikacjach i podręcznikach".
Krzysztof Kostrzewa, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień 6302.

"Pierwszym etapem na drodze do uzyskania tytułu "rzeczoznawcy majątkowego" są studia podyplomowe. Z perspektywy czasu uważam, że wybór oferty Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego był trafny. Zajęcia były bardzo dobrze przygotowane pod względem organizacyjnym. Z obszernych materiałów dydaktycznych, które otrzymaliśmy, korzystałem też później, przygotowując się do egzaminu. Dużym atutem studiów jest też rzetelna kadra dydaktyczna, której członkowie w większości są też praktykami rynku nieruchomości. Serdecznie polecam te studia podyplomowe jako solidną podstawę, dzięki której łatwiej jest przejść przez praktyki zawodowe i uzyskać uprawnienia".
Jakub Jastrzębski, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień 6296.

"Studia na Wydziale Zarządzania UG były dla mnie inspiracją i pomocą na drodze do uzyskania uprawnień państwowych. Droga długa, wyboista, ale do przejścia. Dzięki wiedzy i sposobie przekazywania informacji przez wykładowców UG udało się osiągnąć cel, jakim było zdanie egzaminu państwowego. Ukończenie studiów podyplomowych to mały krok do osiągnięcia tytułu zawodowego. Dzięki wyspecjalizowanej Kadrze UG kolejne kroki jakimi są praktyki zawodowe i zdanie egzaminu państwowego, były łatwiejsze do osiągnięcia. Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem Uczelni, na której mogliby ukończyć studia o specjalności wyceny nieruchomości polecam UG i jego Wydział Zarządzania. Uważam, że jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia "przygody" z wyceną nieruchomości.
Michał Senwicki, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień 6209.

"Od początku założyłam, że studia podyplomowe z wyceny nieruchomości to pierwszy krok do zdobycia uprawnień rzeczoznawcy majątkowego, a mając pracę i rodzinę muszę wykorzystać ten czas maksymalnie. Najważniejsze dla mnie było, żeby uczyć się od praktyków i profesjonalistów, dlatego przy wyborze kierowałam się opinią o wykładowcach przedmiotów ściśle zawodowych. Dodatkowo miałam sentyment do tej uczelni bo kilkanaście lat temu ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim.
Zaczynałam praktycznie od zera, bo studia magisterskie i praca zawodowa, którą wykonywałam, w żaden sposób nie były związane z wyceną nieruchomości. Program nauki był uporządkowany od wiedzy ogólnej do bardziej specjalistycznej tak, że z czasem ta obca dla mnie dziedzina zaczęła się „układać w głowie”. Na zajęciach słuchacze pracujący w branży zadawali bardzo specjalistyczne pytania, a wyczerpujące odpowiedzi, czasem wręcz zacięte dyskusje świadczyły o tym, że wykładowcy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem.
Drugi semestr to zajęcia bardziej praktyczne, na których poznałam techniki, jakimi posługują się rzeczoznawcy różnych specjalności na co dzień w swojej pracy. Cześć przedmiotów trzeba było zaliczyć wykazując się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, co dało mi poczucie, że się czegoś konkretnego nauczyłam. Bardzo miło wspominam wykładowców, nie raz na zajęciach było bardzo wesoło, a dzięki temu czas szybko i przyjemnie upływał. Na przykład zajęcia z wyceny lasów prowadzone przez rzeczoznawcę i zarazem pracownika nadleśnictwa odbyły się w lesie kartuskim i zakończyły integracyjnym ogniskiem.
Bardzo dobrze wspominam czas studiów podyplomowych i miłą atmosferę na uczelni, a wiedza i umiejętności w tym czasie zdobyte przydały mi się podczas praktyk zawodowych oraz egzaminu państwowego.
Joanna Orsztynowicz, rzeczoznawca majątkowy, nr uprawnień 5639.

"Studia podyplomowe z wyceny nieruchomości organizowane przez Uniwersytet Gdański stanowią fundamentalny pierwszy krok do zdobycia wiedzy potrzebnej w pracy rzeczoznawcy majątkowego. Prowadzone przez profesjonalną kadrę z prawdziwą pasją i zamiłowaniem do szeroko pojętej tematyki nieruchomości. Znakomicie zorganizowane pod względem administracyjnym. Naprawdę godne polecenia!" 
Sylwia Galikowska, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień 5338.

"Jestem absolwentem studiów wyższych o kierunku „Marketing i Zarządzanie”. W roku 2009 ukończyłem studia podyplomowe o specjalności „Wycena Nieruchomości” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie z sukcesem prowadzę firmę zajmującą się kompleksową obsługą przedsiębiorstw, instytucji publicznych, instytucji finansowych oraz sądów, w zakresie wycen majątkowych oraz analiz rynku. Studia z wyceny nieruchomości dały mi podstawy wiedzy dzięki której z łatwością ukończyłem praktyki zawodowe oraz zdobyłem uprawnienia zawodowe z zakresu szacowania nieruchomości. Na szczególną uwagę zasługiwała wykwalifikowana i doświadczona kadra wykładowców, która umiejętnie potrafiła konfrontować aspekty teoretyczne z przykładami z własnej praktyki zawodowej. Dotychczasowy przebieg mojej kariery zawodowej pozwala mi z pełną świadomością polecić przyszłym kandydatom na rzeczoznawców majątkowych wybór studiów  podyplomowych o specjalności „Wycena Nieruchomości” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego".
Michał Kotkowski, rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień 5161.   

"Studia podyplomowe prowadzone przez Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego były pierwszym krokiem w kierunku uzyskania przeze mnie uprawnień rzeczoznawcy majątkowego. Wykształcenie prawnicze pomogło mi w przedmiotach związanych ściśle z wiedzą prawniczą, jednak pozostałe przedmioty, związane z wyceną nieruchomości, były dla mnie nowością. Na studiach podyplomowych nie zawiodłam się. Dobrze przygotowane materiały pomocnicze, zaangażowanie kadry dydaktycznej ukierunkowane były na przekazanie konkretnej, rzetelnej wiedzy. Pod względem administracyjnym studia również zorganizowane były bez zarzutu. Serdecznie polecam zarówno tym, którzy poważnie myślą o zawodzie rzeczoznawcy majątkowego, jak i tym, którym zależy na poszerzeniu wiedzy."
Anna Górecka, rzeczoznawca majątkowy, nr uprawnień 5138