O studiach:
Polska nazwa tych studiów podyplomowych brzmi: „Rachunkowość ACCA – Poziom Profesjonalny” i jest odpowiednikiem nazwy angielskiej „ACCA Accounting – Strategic Professional”.
ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) jest największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.
Globalna rozpoznawalność kwalifikacji sprawia, że członkowie ACCA na rynku pracy są postrzegani jako światowej klasy specjaliści w dziedzinie finansów, rachunkowości i zarządzania, a także lepiej wynagradzani.
Kwalifikacja ACCA otwiera drzwi do działów finansowych na całym świecie i drogę do kariery na stanowiskach, takich jak: członek zarządu ds. finansowych (CFO), zarządzający funduszami inwestycyjnymi, dyrektor finansowy, dyrektor ds. ryzyka, menedżer ds. planowania i analiz, kontroler finansowy, menedżer ds. raportowania, analityk biznesowy, audytor czy biegły rewident.
Ukończenie studiów podyplomowych na poziomie Strategic Professional oraz zdanie wymaganych przez ACCA egzaminów sytuuje kandydata na szczycie kwalifikacji zawodowych w obszarze finansów i rachunkowości oraz otwiera drogę do członkostwa w ACCA (po spełnieniu pozostałych dwóch warunków, tj. wykazania się 3-letnim doświadczeniem w obszarze finansów i zaliczenia modułu zasad etyki w biznesie).
Studia na poziomie Strategic Professional prowadzone są w całości w języku angielskim, przez native speakerów z Wielkiej Brytanii oraz certyfikowanych wykładowców z Polski, dlatego też od kandydatów na studia wymagana jest dobra znajomość języka anielskiego.
Cały materiał studiów obejmuje 188 godzin lekcyjnych. Część zajęć (124 godziny) jest prowadzona w formie blended-learning, czyli przy wykorzystaniu webinariów LIVE on-line i wykładów e-learningowych off-line. Natomiast 64 godziny są prowadzone w formie tradycyjnych ćwiczeń stacjonarnych jako powtórka i ugruntowanie wiedzy. Multimedialne materiały edukacyjne opracowywane są przez akredytowaną przez ACCA firmę szkoleniową – BPP Professional Education. Wysoki poziom merytoryczny gwarantowany jest przez bogate doświadczenie i praktyczne kompetencje wykładowców, którzy nie tylko są zawodowymi szkoleniowcami, przygotowującymi do egzaminów na poziomie Strategic Professional, ale również sami posiadają kwalifikację ACCA i są aktywnymi członkami organizacji.
Cel studiów
Studia podyplomowe na poziomie Professional trwają 2 semestry i przygotowują do 4 egzaminów ACCA z poziomu Strategic Professional. Stanowią one naturalną kontynuację uzupełniających studiów magisterskich akredytowanych przez ACCA lub studiów podyplomowych ACCA poziomu Fundamentals (Applied Knowledge and Applied Skills).
Czas trwania i forma studiów:
2 semestry
Studia podyplomowe prowadzone w formie studiów niestacjonarnych. Sposób prowadzenia zajęć obejmuje podstawowe formy, takie jak: webinaria LIVE on-line, e-learning off-line oraz tradycyjne ćwiczenia w sali.
Ćwiczenia tradycyjne w sali odbędą w formie powtórzenia i ugruntowania materiału. Dla każdego z 4 przedmiotów nastąpi sobotnio-niedzielne spotkanie tradycyjne na WZ w Sopocie w wymiarze 16 godzin lekcyjnych. W ramach studiów podyplomowych planuje się zatem 64 godziny (4 zjazdy po 16 godzin w weekendy) zajęć stacjonarnych w formie tradycyjnej. Zajęcia LIVE on-line oraz e-learningowe off-line (124 godziny) odbywać się będą według harmonogramu zajęć firmy BPP. Razem wymiar godzinowy wynosi 188 godzin.
Kryteria zaliczenia studiów podyplomowych
Zdanie egzaminów z poszczególnych przedmiotów objętych programem studiów podyplomowych. Zajęcia i egzaminy na studiach podyplomowych są zgodne z wymaganiami stawianymi przez ACCA. W ramach zajęć nie będzie prowadzonych seminariów, a także nie będzie trzeba pisać pracy dyplomowej na zakończenie studiów podyplomowych.
Opłaty:
Całkowity koszt studiów „Rachunkowość ACCA – Poziom Profesjonalny” wynosi 13 828 zł.
Opłata za jeden semestr Studiów Podyplomowych Rachunkowość ACCA – Poziom Profesjonalny prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim wynosi 4.000 zł
Opłata dla Partnera Edukacyjnego, firmy BPP Professional Education, wynosi 4 494 zł za dostęp do materiałów szkoleniowych w formie drukowanej i elektronicznej, w tym dostęp do e-learningu i webinariów on-line na platformie edukacyjnej. Opłata ta jest rozłożona na dwie równe raty.
Sylwetka kandydata:
Kandydat na studia podyplomowe z poziomu profesjonalnego musi legitymować się ukończonym poziomem „Fundamentals” (Applied Knowledge and Applied Skills) certyfikowanym przez ACCA. Te studia pomyślane są jako kontynuacja uzupełniających studiów magisterskich o specjalności „Rachunkowość ACCA”, które realizuje Wydział Zarządzania UG, kontynuacja studiów podyplomowych 4-semestralnych „Rachunkowość ACCA”, również prowadzonych przez Wydział Zarządzania UG, albo kontynuacja studiów niestacjonarnych „Finanse w przedsiębiorstwach - akredytowane przez ACCA”, które realizuje Wydział Ekonomiczny UG. Ukończenie tych studiów podyplomowych plus zdanie wymaganych przez ACCA egzaminów sytuuje kandydata na szczycie kwalifikacji zawodowych w obszarze rachunkowości, audytu i zarządzania finansami. Wymagany jest tytuł licencjata lub magistra (ukończone studia I lub II stopnia lub ukończone jednolite studia magisterskie) oraz 9 zaliczonych przedmiotów z poziomu „Fundamentals” (Applied Knowledge and Applied Skills) ACCA. Kandydat powinien posiadać szeroką wiedzę rachunkowości oraz znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
Limit miejsc:
Minimalnie: 11 osób
Maksymalnie: 30 osoby
Dokumenty rekrutacyjne:
Terminy i etapy rekrutacji:
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się za pośrednictwem narzędzia Internetowej Rejestracji Kandydatów na Studia Podyplomowe - IRK - https://podyplomowi.irk.ug.edu.pl/
UWAGA!
Trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/2024.
Etapy:
Dokumenty proszę składać u Pani mgr Małgorzaty Bączek (pok. nr 129) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 /Tel. 58 523 14 24 (z wyłączeniem okresu: 07 - 27.08.2023 r.)
Kontakt
Kierownik studiów podyplomowych: dr Jarosław Kujawski
tel.: +48 601 649 535
e-mail: jaroslaw.kujawski@ug.edu.pl