Utworzenie solidnych podstaw do zatrudnienia absolwentów AiB było jednym z zasadniczych wyzwań powołania specjalności Aplikacje informatyczne w Biznesie (AiB). Studenci AiB podejmują pracę nie tylko w istniejących firmach, ale swe umiejętności i kreatywne pomysły realizują we własnych innowacyjnych start-upach. Współczesna innowacyjna gospodarka wiedzy zdecydowanie potrzebuje developerów rozwiązań IT, a także ekspertów spinających świat IT ze światem biznesu. Wszystkie prognozy światowe i europejskie dotyczące kadr wskazują na rosnące zapotrzebowanie na absolwentów inteligentnych specjalizacji informatycznych - w tym szczególnie programistów i programistów aplikacji mobilnych.
Kierunek posiada ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Pracownicy prowadzący zajęcia posiadają certyfikaty, potwierdzające ich ekspercki status w poszczególnych obszarach tematycznych. W przypadku wybranych przedmiotów, studenci są również uprawnieni do otrzymania certyfikatów znanych podmiotów ze świata IT, takich jak Cisco.
Atmosferę współpracy i twórczej inspiracji budują na specjalności AiB dwa studenckie koła naukowe: e-xpert i L!der, które zajęły 1 i 3 miejsce w konkursie kilkunastu kół naukowych Wydziałów Ekonomicznego i Zarządzania na uroczystym Zjeździe 70-lecia Absolwentów Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych. Studenci tych studiów osiągnęli już znaczące sukcesy w międzynarodowych studenckich konkursach informatycznych, spośród których należy wymienić:
W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” specjalność uzyskała Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Poszczególne, konkursowe programy studiów oceniało niezależnie od siebie 3 ekspertów – członków komisji: eksperci reprezentujący środowisko akademickie, środowisko gospodarcze oraz reprezentujący organy statutowe Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, organizatora Konkursu. W programie „Studia z Przyszłością” Certyfikaty uzyskują kierunki i specjalności wyróżniające się na rynku potencjałem innowacyjnym i modelem dydaktycznym, akceptującym rolę umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych. Komisja Ekspertów nagradza kierunki i specjalności znakomicie dostosowane do wyzwań współczesnego rynku pracy i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni.