Studia na specjalności INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI pozwalają na uzyskanie gruntownej wiedzy, o szerokim, w wymiarze merytorycznie i interdyscyplinarnym, charakterze. Program studiów zawiera trzy, realizowane jednocześnie, moduły merytoryczne. Pierwszy z nich – projekty inwestycyjne, zawiera szeroką wiedzę w zakresie przygotowania, finansowania i oceny opłacalności projektów inwestycyjnych, zwłaszcza przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego, także współfinansowanych ze środków z Unii Europejskiej. Drugi moduł edukacyjny to rynki finansowe. Studia w tym obszarze wiedzy dotyczą zagadnień funkcjonowania rynków finansowych, instrumentów finansowych, zasad alokacji kapitału, ryzyka inwestycyjnego, instytucjonalizacji tegoż rynku. Trzecim modułem edukacyjnym specjalności INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI jest gospodarowanie nieruchomościami, zwłaszcza wycena nieruchomości, zarządzanie nieruchomościami, obrót, doradztwo i inwestowanie.
Atuty specjalności
- Zgodnie z art. 196 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 o gospodarce nieruchomościami, absolwent po ukończeniu specjalności Inwestycje i Nieruchomości na studiach stacjonarnych UG, łącznie na studiach pierwszego stopnia (licencjackich), jak i drugiego stopnia (magisterskich), spełnia jeden z wymogów ustawowych ubiegania się o uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Powyższe dotyczy wyłącznie absolwentów, którzy na studiach I stopnia (licencjackich) zrealizowali wszystkie 5 specjalnościowych bloków tematycznych wymienionych w 5 punkcie opisu Sylwetki absolwenta.
- Program studiów jest unikatowy, odpowiada trendom edukacyjnym w krajach Europy Zachodniej.
- Program specjalności, obejmujący studia dwustopniowe (licencjackie i magisterskie) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, posiada certyfikat CEPI Eur - European Council for Real Estate Professions w Brukseli, w zakresie nieruchomości.
- Ważnym elementem dydaktycznym są liczne zajęcia praktyczne umożliwiające nabycie umiejętności w zakresie optymalizacji decyzji gospodarczych w sferze inwestycyjnej i nieruchomościowej. Zajęcia dydaktyczne prowadzą pracownicy Katedry posiadający licencje zawodowe, między innymi maklerzy papierów wartościowych, licencjonowani rzeczoznawcy majątkowi, zarządcy i pośrednicy na rynku nieruchomości. Zajęcia dydaktyczne prowadza również liczni eksperci z praktyki.
- Realizowany model edukacyjny przygotowuje absolwenta do pracy o poszukiwanych umiejętnościach, zwłaszcza na rynku nieruchomości i w sferze inwestycyjnej przedsiębiorstw i instytucji.